czwartek, 12 września 2013

English matters


Tytuł: English matters. Magazyn dla uczących się języka angielskiego
Wydawnictwo: Colorful Media
Ocena: 5/6

Angielski uwielbiam, odkąd pamiętam. Nigdy nie miałam problemów z nauką, czy ze zrozumieniem, jednak z doświadczenia wiem, że uczenie się języka w szkole, to tylko kropla w morzu możliwości. Moim zdaniem najważniejsze jest zaznajomienie się z językiem w praktyce - nie ważne, że nie ogarniasz gramatyki, na gramatykę będzie czas później, najważniejsze są słowa. Jak zna się słowa, to reszta już pójdzie gładko, bo przynajmniej mamy na czym pracować, dlatego od zawsze powtarzam, że najlepiej uczyć się języka poprzez czytanie.

Magazyn English Matters przychodzi nam z pomocą, kiedy chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Znajdziemy tu artykuły ciekawe i na czasie, dotyczące różnej tematyki, m.in. film, muzyka, sport, artykuły popularnonaukowe i wiele innych. Kategorie zmieniają się w każdym numerze, dlatego ciężko przewidzieć, co znajdziemy w kolejnym numerze.

Każdy artykuł podzielony jest na ponumerowane kolumny, dzięki czemu łatwiej odnaleźć w słowniczku wyrażenia znajdujące się w tekście. Tutaj wydawca również idzie nam na rękę, gdyż słowa w słowniku poukładane są według kolejności pojawiania się w tekście.

Cieszę się, że obecnie na rynku jest tyle możliwości, dzięki którym możemy nauczyć się języka w sposób przyjemny i bez stresu. Żałuję jednak, że EM jest wydawane tak rzadko (co dwa miesiące) oraz, że ma tak niewiele stron, bo czyta się niestety bardzo szybko. Największym minusem jest jednak cena, bo zdaję sobie sprawę, że 10 zł za czasopismo to w dzisiejszych czasach może być cena zaporowa.

Komu polecam? Wszystkim, którzy lubią uczyć się języków oraz tym, którzy mają sobie ochotę co nieco przypomnieć w łatwy i przystępny sposób.

magazyn przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Colorful Media

Każde z wydawanych czasopism znajdziecie na Facebooku:
Ostanowka - magazyn dla osób uczących się języka rosyjskiego
¿Español? Sí, gracias - magazyn dla osób uczących się języka hiszpańskiego
English Matters - magazyn dla osób uczących się języka angielskiego
Français Présent - magazyn dla osób uczących się języka francuskiego
Business English Magazine - magazyn dla osób, chcących opanować angielski biznesowy
Deutsch Aktuell - magazyn dla osób uczących się języka niemieckiego
StartUp Magazine - magazyn dla osób z pomysłem na biznes
__________________________________________________________________

Słyszeliście już, że ma powstać film na podstawie "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć" (recenzja książki) J.K. Rowling? Ogromnie się cieszę i już nie mogę się doczekać. Co prawda nie mam pojęcia, jak można nakręcić film na podstawie książeczki wielkości połowy normalnej książki, mającej ok. 50 stron, ale cieszę się i tak, bo można się spodziewać niezłego widowiska :)

Więcej informacji tu:

5 komentarzy:

 1. Z tego filmu bym się tak nie cieszył. Obstawiam, że raczej nic specjalnego z tego nie wyjdzie (wiem, wiem, jestem pesymistą).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to ma wartość sentymentalną, będę się cieszyła z czegokolwiek ;]

   Usuń
 2. Z moim angielskim jest kiepściutko, więc zdecydowanie taki magazyn by mi się przydał. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej, powstanie film na podstawie "Fantastycznych zwierząt..."? Super! Pierwszy raz o tym czytam. ;) Nieważne, co wyjdzie z tego projektu, ja na pewno go obejrzę, książki Rowling wiele zmieniły w moim życiu, zawsze wspominam je z uśmiechem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. moim ulubionym sposobem nauki języka jest oglądanie filmów z oryginalnymi napisami, powtarzam słownictwo i przypominam sobie pisownię :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, wszelkie komentarze są bardzo mile widziane :)

linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...