sobota, 8 grudnia 2012

Top 10: Najlepsze ścieżki dźwiękowe


"Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień."
Ranking "Top 10" został wymyślony i jest sukcesywnie rozwijany już od ponad roku przez Futbolową na blogu kreatywa.net. Dotychczasowe zestawienia znajdziecie TU

Moje zestawienie wygląda tak (kolejność w zasadzie bez różnicy ;)):


Harry Potter i Kamień Filozoficzny, John Williams

Jeden z lepszych score’ów. Możliwe, że jestem nieobiektywna, bo HP to moja ukochana seria, ale nawet przeciwnicy Wybrańca muszą przyznać, że muzyka w Harrym jest bardzo chwytliwa i po prostu świetna W końcu chyba wszyscy kojarzą „Hedwig’s Theme” ;)

Zmierzch i Przed świtem, Carter Burwell
Carter Burwell jest niesamowity. Muzyka, którą tworzy, zapiera dech w piersiach i sprawia, że momenty, o których czytaliśmy w książce, na ekranie zyskują jeszcze więcej. „Bella’s Lualaby” to już hicior, że nie wspomnę o „Bella Reborn” (właśnie sobie włączyłam, tak dla przypomnienia, i mam gęsią skórkę). Świetne. Po prostu świetne.

Nietykalni, Ludovico Einaudi

Kto filmu nie widział, niechaj idzie i patrzy, bo jest niesamowity. Podobnie jak towarzysząca nam w czasie oglądania muzyka. Piękna i chwytająca za serce, idealnie oddająca emocje i poruszająca.


Nigdy w życiu!, Maciej Zieliński

Nie ma chyba kobiety, która nie widziałaby „Nigdy w życiu!”. Moim zdaniem nie istnieje tego typu polska produkcja tak bardzo podnosząca na duchu kobiety, które przechodzą rozstanie. Muzyka jest genialna, na bardzo wysokim poziomie. Raz melancholijna i sprawiająca, że razem z Judytą zapadamy się w świat marzeń, innym razem pobudzająca i niemal skoczna. I oczywiście bardzo zapadająca w pamięć.

Saga „Zmierzch” (soundtrack) – ogólnie

Nie będę się rozdrabniać. Artyści, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu to sama śmietanka. Wiele osób dzięki „scenie baseballowej” i „Supermassive Black hole” poznało Muse, Paramore nagrali świetne „Decode” specjalnie na potrzeby filmu. Palce w tworzeniu soundtracku maczał też sam Edward Cullen ;) No i w końcu która z nas nie zakochała się w „Turning Page” w wykonaniu Sleeping at last?


Titanic, James Horner

Tutaj się nawet nie tłumaczę. Uwielbiam – koniec, kropka.

Pasja, John Debney

To bardzo szczególny dla mnie film. Muzyka także. Cudownie oddane emocje, które ta muzyka jeszcze podbija, można to odczuć szczególnie, słuchając „Resurrection”.

Dirty Dancing – soundtrack

Tutaj też nie ma czego zbytnio tłumaczyć. W filmie są takie piosenki, że nogi same rwą się do tańca, a znów „She’s like the wind” to jedna z piękniejszych piosenek, klasyk – można by rzec. Muzyka, która nadal po tylu latach wpada w ucho i porywa do tańca.

Flash Gordon, Queen

Uwielbiam Queen. Tak się złożyło, że nagrali cały krążek specjalnie do filmu „Flash Gordon”. Muzyka – jak to zwykle bywa w przypadku Queen – świetna, więc warto posłuchać, nawet, jeśli nie widziało się filmu ;)

Gwiezdne Wojny, John Williams

Dziesiątkę rozpoczął i kończy genialny John Williams. Pozwólcie, że muzykę w „Gwiezdnych Wojnach” określę jednym słowem: LEGENDA ;)

I na koniec coś ode mnie dla wszystkich tych, którzy nienawidzą, gdy przerywa im się w czytaniu...


Julian jest po prostu genialny :D Zerknijcie na jego kanał na YouTube ;)

6 komentarzy:

 1. Oglądałam większość z nich, i muszę się zgodzić:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże jak ja kocham soundtrack HP! :D Jest naprawdę genialny, kompozytor świetnie się spisał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muzyka z całej sagi Zmierzch i Dirty Dancing - też lubię:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaaa, mój ukochany "Dirty Dancing"!!!! Podpisuję się pod tym bez dwóch zdań! :)
  Znam i lubię także piosenki z "Titanica" oraz "Nigdy w życiu!". Oglądałam sagę Zmierzch, "Nietykalnych" oraz "Pasję", ale przyznam, że nie zwróciłam większej uwagi na piosenki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym dodała Władcę Pierścieni, uwielbiam tą muzyczkę z Gwiezdnych Wojen :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do yοu have a spаm ρroblem on thiѕ ѕite; I
  аlѕο am a blogger, anԁ I
  ωas wаnting tο knoω yοur situаtion; many
  of uѕ haνе dеveloped some niсe pгoсedures and wе аrе lοoκing
  to trаdе mеthοds wіth other folks, рlеаse shoоt me аn e-mail if intеrеsteԁ.


  Μy web-ѕitе - herbal party pills

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad, wszelkie komentarze są bardzo mile widziane :)

linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...